JÕULULAUA KATMINE: nõuanded ja ideed säravaks pühadepeoks

14.12.2023, 10:10

JÕULULAUA KATMINE: nõuanded ja ideed säravaks pühadepeoks

Jõulud on aeg, mil koondume pere ja sõpradega ümber laua, et jagada soojust, armastust ja maitsvaid roogasid. Üks tähtis osa sellest pidulikust ajast on jõululaua katmine. Õigesti kujundatud lauakate ei näita ainult hoolivust, vaid on ka pidulik ja lisab erilise võlu kogu ruumile. Siin on mõned nõuanded ja ideed, kuidas jõululaud muuta säravaks keskpunktiks.

 

Värvide mäng: traditsiooniline või kaasaegne?

Enne kui hakkad lauda katma, mõtle, milliseid värve soovid kasutada. Traditsioonilised jõuluvärvid nagu punane, roheline ja kuld on alati hea valik, kuid võid ka kaasaegsemate toonidega katsetada, näiteks hõbedane, sinine või isegi roosa. Oluline on luua harmooniline värvipalett, et laud mõjuks stiilselt ja ühtlaselt.

 

Lauanõude valik: elegantne ja praktiline

Vali lauanõud, mis sobivad sinu teema ja värvidega, kuid jälgi, et need oleksid ka praktilised. Elegantne söögiriistade komplekt lisab luksust, kuid veendu, et neid on mugav kasutada. Kui plaanid serveerida mitut käiku, vali vastavad nõud ning paiguta need korrapäraselt. Hõbedast või kuldset värvi servaga lauanõud lisavad pidulikkust. Ära unusta ka veini- ja veeklaase ning ilusaid kausse. Kui soovid lisada natuke boheemlaslikku võlu, kasuta erinevaid lauanõusid.

 

Laua kaunistamine: detailid loovad atmosfääri

Kui laud on kaetud, lisa sellele pidulikku sära kaunistuste abil. Küünlad on alati suurepärane valik, eriti kui need on asetatud kaunitesse küünlaalustesse. Jõuluehted lisavad lauale mängulist joont. Loo huvitavad kohakaardid, mille abil saavad külalised leida oma koha lauas. See lisab lauale personaalsust ja näitab, et oled mõelnud igale külalisele eraldi. Või viimistle laud hoopis mõne üllatusliku detailiga, näiteks jõuluteemalise šokolaadi või väikese kingitustega iga külalise jaoks. Ära unusta lisada ka salvrätikud.

 

Jõuluhõng: kaasa looduslikke elemente

Loo jõululauale looduslikku ilu, kasutades kuuseoksi, käbisid ja marju. Need mitte ainult ei lisa lauale värvi, vaid loovad ka hubase atmosfääri. Pista küünalde vahele väikseid kuuseoksi ning pane mõned kaunistatud käbid ja marjad lauaservale.

 

Tervitusjook ja suupisted: väike eelmaitsmine pühademeeleolust

Enne pearooga tervita külalisi väikese tervitusjoogiga. See võib olla midagi klassikalist nagu glögi või midagi uuenduslikku nagu jõulukokteil. Lisa lauale ka maitsvaid suupisteid, et luua hubane õhkkond enne peamist söömaaega.

 

Jõulumenüü: tasakaalustatud ja silmapaistev

Jõululaua krooniks on muidugi toit. Koosta mitmekesine menüü, mis rahuldab erinevaid maitseid. Lisaks traditsioonilistele jõuluroogadele lisa ka midagi üllatavat ja erilist. Olgu see siis uus magustoit või huvitav lisand pearoale.

 

Muusika ja valgustus: loo õige atmosfäär

Ära unusta jõululaua kõrvale ka muusikat ja valgustust. Mängi meelepärast jõulumuusikat, et luua õdus ja pidulik meeleolu. Vali valgustid, mis täiendavad laua kujundust, kuid ei ole liiga eredad ega häirivad. Küünlad on suurepärane viis pehme valguse loomiseks.

 

Tänu ja ühine rõõm: mõnus ajaviide pärast sööki

Pärast sööki pakkuge külalistele midagi lõbusat. Võib-olla on see jõulumäng, kingituste jagamine või lihtsalt mõnus jutuajamine. Oluline on säilitada südamlikkus ja jagada rõõmu koos lähedastega.

 

Jõululaua katmine on võimalus näidata oma loovust ja armastust lähedaste vastu. Olgu sinu laud täidetud rõõmu, naeru ja maitsvate roogadega ning loodame, et need näpunäited aitavad sul luua unustamatu mälestuse. Head pidusöömaaega!

 

Meie tootevalikust leiab erinevaid klaase, taldrikuid, vaagnaid, kausse, söögiriistu ja salvrätikuid, et sinu jõululaud oleks tõeliselt pidulik ning külalisteks valmis.


Tagasi
{{ discount }}

{{ product.product_name }}

Kaubakood: {{ product.product_code }}

{{ key }} {{ variable }}
{{ value }}

Nõude täiendav pesemine - {{ product.wash_price | priceFilter }} EUR

{{ price }} EUR

{{ priceDiscount }} EUR

Cena bez PVN

Nomas cena

Nomas cena bez PVN